İstanbul’dan Hareketli 2 Gece 3 Gün Balkanlar Turu

Bulgaristan – Kuzey Makedonya – Yunanistan

Sofya – Ohrid Gölü – Üsküp – Manastır – Selanik – Kavala

30 Nisan – 3 Mayıs 2022

2 Kişilik Odada Kişi başı 120 Euro

Bilgi ve Rezervasyon:
0532 725 89 52

Tur Programı:

30 Nisan Cuma Akşam

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22:30 Mecidiyeköy Murat Muhallebicisi Önü
23:00 İncirli Ömür Plaza Önü
23:30 Beylikdüzü Marmara Park Önü
00:00 Silivri Vega AVM Önü
01:00 Tekirdağ Opet Namık Kemal Tesisleri
02:30 Keşan Koçtaş Önü

noktalarından hareketle Balkanlar Turumuza başlıyoruz.

1.Gün İstanbul – Sofya – Üsküp

Akşam saat 22:00’da belirlediğimiz noktadan hareket ile Edirne üzerinden Kapıkule (TÜRK), Andreevo (BULGARİSTAN) sınır kapılarında gümrük ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Bulgaristan topraklarına giriş yapıyoruz.

Sabah erken saatlerde Bulgaristan’da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından başkent Sofya ile gezimize başlıyoruz. Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali’nde aracımızdan ayrılıp gezimize başlıyoruz. Katedrali gezdikten sonra sırasıyla Aya Sofia Klisesi, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu,Arkeoloji müzesi, Eski Sofya -Sendikaşehri,RotondaKilisesi, panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Akabinde meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ile fotoğraf molasının ardından şehrin simgesi olan Banya Başı camisini ziyaret ediyoruz. Caminin hemen karşısındaki Merkez Hamamına da göz gezdirdikten sonra serbest zaman ve yemek molası. Serbest Zaman sonrası Üsküp’e doğru hareket ediyoruz. Panaromik şehir turu; Vardar Nehri, Kale, Türk Çarşısı, Kurşunlu-Sulu ve Kapan Hanları, Çifte ve Davutpaşa Hamamları, Mustafa Paşa – Yahya Paşa – Sultan Murat ve İsa Bey Camileri, Aziz Spas ve Aziz Dimitri Kiliseleri, Vodna Tepesi Fransız Şehitliği, Makedonya Meydanı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Rahibe Terasa Heykeli, Balkan Üniversitesi, Eski Belediye ve PTT Binası, 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, gezdikten sonra konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

Konaklama: 3* veya 4* Oteller

2.Gün Üsküp – Ohrid

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Matka Kanyonu ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Ohrid’e varışımızın ardından gezimize tarihi Türk evlerinden başlıyoruz. Tarihi çınar meydanı ve tarihi çarşıda meşhur Ohrid İncisini alma imkanı buluyorsunuz. Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid’li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanda dileyen misafirlemiz Ohrid Kalesi ziyaretinde bulunabilir. Konaklama için otele transfer.

3.Gün Ohrip – Bitora (Manastır) – Selanik – Kavala

Sabah erkenden otelde alacağımız kahvaltının ardından Sv. Naum Manastırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ohrid Gölü’nün doğduğu bu muhteşem bölgeyi ziyaretimizin ardından Manastır’a doğru yola çıkıyoruz. Manastır’a varışımıza müteakip yapacağımız panoramik turda, Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshak Paşa Cami ve Saat Kulesi’ni görüyoruz. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Bitola Çarşısında yürüyüş yapıp, Atatürk’ün okuduğu askeri idadiyi ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında yönümüzü Selanik’e doğru çeviriyoruz. Selanik’e varışımıza istinaden, Aya Dimitros Katedrali gezisi ve ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün evini ziyaret ettikten sonra panaromik şehir turu ve sonrasında Kordon, Beyaz Kule’de aracımızdan ayrılarak öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde aracımıza geçiyor ve Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala’ya varışımızın ardından Liman bölgesinden inerek, şehir turumuza başlıyoruz. Su Kemerlerini gördükten sonra gezimize Aziz Nikolai Kilisesi ile başlıyoruz. Ardından Panagia adı verilen şehrin eski kısmında kalan sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Yol boyunca Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethanesi ve Konağı, 19.yy kalma neo klasik yapılar, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evini görüp belirlediğimiz noktada buluşmak üzere serbest zaman veriyoruz. Toplanmanın ardından aracımıza geçerek dönüş yoluna geçiyoruz. Dönüş yolunda kurabiyeleri ile ünlü Anastasia’da vereceğimiz alışveriş molasının ardından sırası ile Kipi (YUNANİSTAN), İpsala (TÜRKİYE) kapılarından geçerek Keşan, Malkara, Tekirdağ üzerinden yolda vereceğimiz serbest olarak alınacak akşam yemeği molası sonrası geç saatlerde İstanbul’a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimiz ile bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur Tarihleri:

30 Nisan – 3 Mayıs 2022

30 Nisan akşam 22:00 itibarıyla İstanbul’dan hareket edilecektir.

Tur Fiyatı ve Hizmetler:

Tercihinize göre 2 kişilik ve 3 kişilik odalarda kişi başı 120 EURO

Ücrete Dahil Olanlar:
• Özel turizm araçlarıyla ile ulaşım ve sözü edilen transferler
• Programda belirtilen şehir turları
• Profesyonel rehberlik hizmeti
• Gümrük vergileri
• Tüm Otoban ücretleri ve şehir vergileri
• 3* veya 4* otellerde 2 gece otel konaklaması (Ohrid, Üsküp)
• Bazı bölgelerde zorunlu yerel rehber ücretleri
• Otellerde alınacak kahvaltı
• Tur liderliği
• Araç içi su ikramı
• Acente güvencesi

Ücrete Dahil Olmayanlar:
• Otellerde kullanılacak minibar
• Gezi yerlerindeki her türlü kişisel harcamalar
• Schengen vizesi 150€ (geçerli vizesi olanlar ve yeşil / gri pasaportu -hizmet pasaportu- olanların ve Avrupa vatandaşlarının vize almasına gerek yoktur.)
• İlk gün yolda alınan kahvaltı, öğle yemekleri ve akşam yemekleri
• Atatürk Askeri İdadi giriş ücreti
• Tam Kapsamlı Covid Teminatlı Yurtdışı Sigortası (20€)
• Yurtdışı çıkış pulu 50 TL (7 yaşından küçükler ve çifte vatandaşlar muaftır.)
• Sv. Naum turu (20€)
• Ohrid Gölünde tekne turu (15€)
• Matka Kanyonu (20€)
• Ekstra turlar ve programda söz edilen müze-ören yeri giriş ücretleri

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda

NOTLAR:

1- Araç tipi kişi sayısına göre belirlenmektedir.
2- Sınır kapısı durumuna göre tur tersten yapılabilir.
3- Her ülkenin ayrı uygulamaları olduğu için 2 doz aşı (üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir) yapılması zorunludur. Aşı yaptırmamış misafirlerimizin gitmeden 48 saat önce sonucu çıkmış, yurtdışı uygunluğu olan PCR testi yaptırmaları gerekir.

Degerlendirmeler

Henüz bir değerlendirme yapılmamış, dilerseniz siz yapabilirsiniz

Degerlendirme Yap:

Puan Ver